Evden Eve Nakliyat Firması Mı Arıyorsunuz?

Bir hareket planlamak: ne yapmalı ve ne zaman yapmalı?

 1. Taşınmadan üç ay önce
  Yeni kira sözleşmenizi imzalar imzalar atmaz ilk yapmanız gereken mevcut kira sözleşmesini iptal etmek olacaktır. Kural olarak, kiracıların kira yasası uyarınca ihbar süresi üç aydır. Daha erken taşınmak istiyorsanız, ev sahibinizin iyi niyetine güvenmelisiniz. En iyi durumda, yeni bir kiracı hızlı bir şekilde bulunabilir, böylece iki kat kira ödemek zorunda kalmazsınız ve yeni mülke geçiş hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Mesleki nedenlerle başka bir şehre taşınmak zorunda kalan, evlenmek isteyen veya huzurevine veya huzurevine kabul edilen kişiler istisnai olabilir. Taşınma günü belirlenir belirlenmez, izin veya özel izin başvurusunda bulunmalısınız (normal olarak bir ila iki gün).

Yeni ev sahibinizle, zamanında başlayabilmeniz için yeni dairede hangi yenileme çalışmalarının gerekeceğini tartışın. Mobilyaların olası devralınması da önceden planlanabilir. Eski ev sahibinizle, hangi kozmetik onarımların hala yapılması gerekebileceğini, taşınırken renkli duvarları boyamanız gerekip gerekmediğini veya yaptığınız demirbaşların kiracı tarafından mı yoksa yeni kiracı tarafından mı alınacağını açıklayabilirsiniz.

 1. Taşınmadan iki ay önce
  Yetkililer, bankalar, sigorta şirketleri, radyo lisans ücretleri (eski adıyla GEZ), işverenler, okullar ve anaokulları son dakikada bilgilendirilmedikleri takdirde mutlular. Örneğin, tasarruf bankaları para taşırken, sizi iş ortaklarına bildirmekten ve bekleyen emirleri değiştirmekten kurtaran ücretsiz bir hizmet sunar. Postaneye yönlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Hizmet bedeli karşılığında postanızın altı veya on iki ay boyunca iletilmesini sağlayabilirsiniz. Ne yazık ki, bu şirkete postalanan gazete ve dergiler için geçerli değildir. Bu nedenle, tüm abonelikler için adres değişikliğini yayıncıya bildirin. Koliler ve paketler için ek ücret ödemeniz gerekmektedir.

Bodrum, tavan, garaj ve depoyu olabildiğince erken boşaltın. Son bir ila iki yıl içinde kullanmadığınız tüm mobilya ve nesneler genellikle büyük çöplere atılabilir. Elektronik atık gibi kırılmış öğeler uygun şekilde imha edilmelidir. Taşınmayı, yeni daireniz için daha fazla hava ve alan yaratmak ve muhtemelen biraz minimalizm denemek için bir fırsat olarak görün.

Evden Eve Asansörlü Taşımacılık Hizmeti

Belediyeye bağlı olarak, hacimli bir atık toplama organize edebilirsiniz. Sorumlu ofiste bununla ilgili daha fazla bilgi edinin. Ve halihazırda sahadayken: Yol inşaat ofisinde özel bir park izni veya taşınma günü için park yasağı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu şekilde, taşınacağınız gün evin önündeki park alanını boş tutmak için gerekli işaretleri erkenden alacaksınız. Planlama için önemli: Park etmeme işaretleri alınmalı, taşınmalı, taşınmadan dört gün önce yerleştirilmeli ve tekrar geri getirilmelidir. Ancak, bunu sizin için yapabilecek birkaç hizmet sağlayıcı vardır. Gereken alana ve süreye bağlı olarak hizmetin maliyeti yaklaşık 80 ila 120 Euro’dur. Taşıyıcı şirket, nakliye şirketi ile hareket ederken, durmaksızın politika ile ilgilenir. Dikkat: İzinsiz engeller ve park yeri rezervasyonları kanunen cezalandırılır.

 1. Taşınmadan dört hafta önce
  Şimdi ilk kutuları kitap, nevresim ve dekorasyon gibi az kullanılan eşyalarla paketliyorsunuz. Her şeyle birlikte, hareketten sonra gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünün. İpucu: Çözmek istediğiniz şeyleri sosyal kurumlara verebilir, satabilir veya bağışlayabilirsiniz. Adresleri şehrinizin ana sayfasında bulabilirsiniz.

Daha sonra su, gaz ve elektrik sağlayıcılarının yanı sıra telefon, kablo ve DSL sağlayıcılarını planladığınız taşınma hakkında bilgilendirmeniz önemlidir, böylece ek maliyetler ve gecikmeler yaşanmaz. Kablo bağlantısı eski dairenin kirasına dahil değilse ve başka bir operatörün bağlantıyı sağladığı federal bir eyalete taşınırsanız, eski sözleşmenin feshedilmesi gerekir (genellikle bir ay önceden haber verilir). Mevcut sağlayıcının geliştirdiği bir alana taşınırsanız, onlara yalnızca yeni adresinizi bildirmeniz gerekir. Kural olarak, sözleşme yeni adreste işlemeye devam eder.

Planlama yaparken, komşulara ve bakıcıya haber vermeyi unutmayın, böylece araba yolları zamanında açılabilir ve hareketin koşuşturması veya hareket eden birçok yardımcı tarafından kimse şaşırmaz. Bu fırsatı huzur içinde vedalaşmak için kullanabilirsiniz, çünkü deneyimler, taşınma gününde bunun için artık zamanın olmadığını gösterir.

 1. Taşınmadan bir hafta önce
  Yeterli paketleme malzemesini zamanında düzenleyin. Nakliye şirketlerinden veya hırdavatçılardan kullanılmış veya yeni karton kutuları satın alabilirsiniz. Paketlenmiş bir kutunun yalnızca en fazla 15 ila 20 kilogram ağırlığında olması gerektiğini ve kutu sayısını çok kısa ölçmemesi gerektiğini unutmayın. El arabaları ve bağlama kayışları değerli araçlardır. Nakliye şirketi de bunları ödünç verir.

Sağlam yapışkan bant, küçük parçalar için şeffaf çantalar, hava kabarcıklı ambalaj, kağıt mendil, hassas mobilya ve zeminler için koruyucu film ve yeterli sayıda su geçirmez kalem düşünün. Her bir kutunun içeriğini (sizin için) ve kutunun boşaltılması gereken odayı (yardımcılar için) kısaca not edin. Oda kodu her zaman üstte ve bir tarafta belirtilmelidir.

Mümkünse yeni dairenin her kapısına önceden bu odaya neyin ait olduğunu ve mobilyanın nasıl olması gerektiğini gösteren bir kat planı ekleyebilirsiniz. Bu plan üzerine kutuların (ve mobilyaların) üzerinde bulunan kısaltmaları (WZ = oturma odası, KÜ = mutfak vb.) Bu şekilde, başka türlü olmayacak şekilde açıkça yazın.

Bir hareketi iyice planlamak zamandan, paradan ve sinirlerden tasarruf sağlar. Çünkü paketleme, düzenleme ve yeniden kayıt olmak çok fazla enerji gerektirir. İndirme için hareketli bir kontrol listesi de dahil olmak üzere tüm önemli adımları ve faydalı ipuçlarını sizin için özetledik, böylece taşınırken her şeye hazırlıklı olursunuz. Taşınmayı vergiden nasıl düşürebileceğinizi de açıklıyoruz.

Çocuklarınızla Bir Plan Yapmaya Hazır Mısınız?

Çocuklarınızı hareket planlamasına dahil etmeniz en iyisidir. Onlarla yaklaşan hamle ve her şeyden önce bunun nedenleri hakkında erkenden konuşun. Yeni inşa ettiğiniz evinize iki sokak taşırsanız, bu kesinlikle bir sorun değildir. Ancak birkaç kilometrelik bir hareket, çocukların yaşamlarında ciddi bir dönüm noktası anlamına gelir.

İpucu: Taşınmanızı planlarken, yeni evinizi çocuklarınızla birlikte, okula veya anaokuluna giden yolu incelemek ve hatta belki özel ilgi çekici yerleri veya diğer çocukları tanımak için kendinize biraz zaman tanıyın. Bu, küçüklerin yeni dört duvara taşınmasını kolaylaştırır.

Evden eve Nakliyat çocuklarınızla taşıma hizmeti

Evcil hayvanlarınızla hareket etmeyi planlayın

Köpekler efendileriyle bağ kurarlar. Onlar için bir hareket stresle ilişkilidir. Ancak çabucak bunun üstesinden gelirler ve yeni evi heyecan verici bir alan olarak keşfederler. Kedilerle birlikte hareket etmek farklıdır: Ev kaplanı için stres, kutuları paketlemekle başlar ve taşıma sonrasında bitmez. Çünkü kediler sabit hayvanlardır. Bu nedenle, hareketinizi planlarken homeopatik globüller veya SOS damlaları aldığınızdan emin olun. Bu, hayvanları önceden ve hareket gününde sakinleştirmenizi sağlar. İnsanlar için kokusuz olan Feliway oda spreyi, yeni ortama alışmaya yardımcı olur.

İpucu: Evcil hayvanlar için en iyisi, hareket ettikleri günü tanıdık insanlarla hareketin koşuşturmacası dışında geçirebilirler. Hayvanlar takım elbise izlediklerinde ve tanıdık mobilyalar ve böylece tanıdık kokular zaten oradaysa, alışmak daha kolay olur. Kedilerin taşındıktan sonra en az altı ila sekiz hafta dışarı çıkmasına izin verilmemelidir, aksi takdirde eski evlerine geri dönebilirler.

You may also like...